Kraków, Masarska 13 12 222 00 00
Oświęcim, Chemików 1/B53 33 330 00 35

Blog - Posadzki przemysłowe i epoksydowe Optiifloor

Możliwości wykorzystania żywic epoksydowych Możliwości wykorzystania żywic epoksydowych
Wytrzymała posadzka to bardzo ważny element w zakładach przemysłowych. Do jej wykonania można wykorzystać żywice epoksydowe odznaczające się dużą twardością oraz odpornością chemiczną. Jednak posadzki przemysłowe to niejedyne zastosowanie żywic epoksydowych.
Najważniejsze zasady podczas aplikacji posadzki żywicznej Najważniejsze zasady podczas aplikacji posadzki żywicznej
Specjalistyczna posadzka w zakładach przemysłowych musi spełniać swoją funkcję bez zarzutu. Dzięki niej możliwe jest przeprowadzanie procesu produkcyjnego bez żadnych przeszkód. Jeśli chcemy, by w naszym zakładzie lub warsztacie znalazła się wytrzymała posadzka przemysłowa, warto sięgnąć po systemy układane z żywic epoksydowych.
Posadzki żywiczne propozycja dla przemysłu i budownictwa Posadzki żywiczne propozycja dla przemysłu i budownictwa

Zakłady przemysłowe i budowlane to miejsca, w których zachodzą różnorodne procesy produkcyjne; wykorzystywane są ciężkie narzędzia i przenoszone wielkogabarytowe przedmioty. Tym samym dochodzi do bardzo intensywnej eksploatacji posadzek. Jeśli chcemy, by nawierzchnia w naszym zakładzie miała jednolity kolor, a do tego była pozbawiona nierówności, które mogłyby stwarzać zagrożenie w trakcie pracy, warto zdecydować się na posadzki żywiczne. Są to wysoce wytrzymałe podłogi, które sprawdzą się w przemyśle ciężkim.

Posadzki żywiczne - czym są i jakie mają właściwości? Posadzki żywiczne - czym są i jakie mają właściwości?

W każdym zakładzie pracy istnieją pomieszczenia narażone na intensywną eksploatację. Warto wtedy zdecydować się na podłogi, które będą odporne na działanie dużych obciążeń dynamicznych i statycznych, jak również wysokich temperatur,

Posadzki żywiczne: epoksydowe vs poliuretanowe Posadzki żywiczne: epoksydowe vs poliuretanowe

Zagadnienia związane z materiałami stosowanymi do wykonania posadzek przemysłowych budzą sporo wątpliwości. W niniejszym artykule pragniemy rozwiać niektóre z nich, wyjaśniając zasadnicze różnice pomiędzy dwoma powszechnie spotykanymi rodzajami posadzek żywicznych - epoksydowymi oraz poliuretanowymi.

Posadzka przemysłowa do chłodni Posadzka przemysłowa do chłodni

Specjalistyczne pomieszczenia, które są przeznaczone do przechowywania w nich surowców przez długi czas w obniżonej temperaturze, muszą zostać zbudowane z odpowiednio dostosowanych materiałów. Biorąc pod uwagę funkcjonalność tego rodzaju miejsca, nie dziwi fakt, iż również rodzaj posadzki przemysłowej do chłodni ma istotne znaczenie dla utrzymania optymalnych warunków w tym pomieszczeniu.

Podłogi do szpitali i przychodni – co warto wiedzieć, jaką posadzkę wybrać Podłogi do szpitali i przychodni – co warto wiedzieć, jaką posadzkę wybrać

Podłoga w szpitalu czy przychodni musi być zgodna z rygorystycznymi przepisami dotyczącymi projektowania obiektów związanych z ochroną zdrowia. Powinna być łatwa do mycia i dezynfekcji, pozbawiona spoin, ognioodporna, a w przypadku miejsc, gdzie stoją specjalistyczne urządzenia – antyelektrostatyczna. Jakie podłogi spełniają te wymagania?

Podłoga betonowa – modny trend we wnętrzach komercyjnych Podłoga betonowa – modny trend we wnętrzach komercyjnych

Podłoga z efektem betonu jeszcze do niedawna zarezerwowana była dla pomieszczeń o typowo przemysłowym charakterze – hal fabrycznych czy magazynów. Dziś coraz częściej architekci wnętrz umieszczają ją w projektach wnętrz komercyjnych i użyteczności publicznej. Jak osiągnąć efekt betonu na podłodze? Które rozwiązania nadają się do salonów sprzedaży czy lokali usługowych?


Posadzka epoksydowa – zastosowanie, zalety, sposób wykonania Posadzka epoksydowa – zastosowanie, zalety, sposób wykonania

Posadzki wykonane z żywicy epoksydowej to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie potrzebne są podłogi wyjątkowo odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne oraz łatwe do utrzymania w czystości.


Dziękujemy, Twoje zapytanie zostało wysłane. Prosimy oczekiwać kontaktu z naszej strony.

Formularz kontaktowy

Wysyłając wiadomość z naszego formularza zgadzasz się by Optifloor Sp. z o.o. Sp. Kom. przetwarzała podane w formularzu kontaktowym dane osobowe, a w szczególności adres poczty elektronicznej w celu nawiązania lub ukształtowania stosunku prawnego w rozumieniu art. 18 ust 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144 poz. 104). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich poprawiania.